Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye kocaış, cihan üzerinde belli alanlarda ülkemizi temsil etmesiyle öne çıhun bir Bilim Insanı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak yalnızca başına öne çıhun en mefret oranda ilaç kucakerik patentinin hak sahibidir. Bu zamana denli yapmış oldukları buluşlar ve ilaç kolünde çoğu mefret adımlarıyla öne çıhun Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çhileışmak istediği meydanı bakmak talip Alkoçlar, tutarlığı Metehan Yeşil ile bile kurmuş oldukları Ar-Ge isminde programın genel reisıdır. Ar-Ge, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na nazaran insanoğlunun olgun cebelarcığının indinde farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çhileışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistematik bir yapmacık zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Yalnızca Ar-Ge projesiyle yapamamak istemeyen kellearı mealında ülkesini mütemadi temsil fail Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı berat kellevuruları ile bile meşhurdur. 143 adet kellevurulmuş ve 280’den ziyade beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların indinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT şu demek oluyor ki ivedili gelişen olaylarda hızlı sonuç hileınmasını sağlayan testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Kulübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Bilim Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu fen insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle bile gene bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Düzında çıktı reel bir spesiyalist olmasıyla bile kimsenin ayrım edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda mefret bir öneme iye olan Alkoçlar, Dünya çapında konum edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk el sürülen flavonol glikozit esaslı sürdürmek üzere antiviral daşenin mucididir. Bunun izinını ise T.C Gıda, Kültür ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu daşke tam olarak 21 tane bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise halk arasında en çok berat kellevurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Bilim Insanı Ödülü’’ namına verilmiştir.
Yaptığı çhileışmalarla adamlık evveliyatına faydasını hiç sakim etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı gestaltsı sayesinde filinta kârlere her yıl imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü gerilar elde etse da katiyen çhileışmalarından vazgeçmemiş mütemadi olarak kendisini Bilim dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle dokunmabana terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez bile sürdürmek üzere otama yönünde geliştirdiği daşkeleri keşfederek adamlık evveliyatına mefret bir etkiı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde pek bilinmese bile temelı altın molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek ayırmak gerekirse PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan hâllü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının kıymeti ise kestirmece olarak 3 Milyon Dolardır. Yalnızca bilinen şeylerin üzerinde çhileışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çhileışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çhileışmalarla Sierra Leone isminde devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isminde yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde kâin birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu ahacık bile sükselı olmuştur. Hiçbir kötü (tali ağırlık) özelliği namevcut bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile elan sonrasında ise 25’e yakın ülkede müsaadeı münfailtır. Tam çhileışmalarına tam odak çhileışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten bile sükselı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar yalnızca Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde bile birbir hayli şirketin müşareket ve kurucu kadrosunda konum almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isminde ilaç şirketinin Ortak Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli reisıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve yatırım kompradoryla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli reisıdır.
şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Resi bey Yordamsıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma isminde bir Eczanenin Idare Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce berat ve geliştirdiği onlarca daşkenin indinde insanoğluna yarayacak kârler üretmeyi savsaklama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna müteveccih geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isminde formülasyonu vardır. Özellikle jurnal hayatta taliıkların geçmesi kucakin belli bir zamanı beklesek da kimiları lakırtııcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem bile kucakerisinden zorlamasız bir halde otama edebilmek kucakin bu kullanılıyor. Başkaca cinsî kârlev bozukluğunu da otama geçirmek kucakin kullanılmaktadır. Yalnızca bununla kalmamış acıe karşı mukavim ve hâllü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere iye olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isminde berat kellevurularının 2000 adetine yakının hak sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı kârleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun süksesını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çhileışsalar da Alkoçlar her zaman kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı konularda hala kanuni haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sebebiyle uzun mevkut kapanmalara ve içtimai yaşamdan uzak zaruri aile istirahatlarine maruz mütebaki cihan toplumlarında birbir hayli alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir şiddet kazanmış durumda.

Mevzuyla ilişkin görüşünü bildirme fail Spektral Holding Idare Kurulu Eşreisı Erdal Can Alkoçlar bu devre ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı zorunlu olarak artması özellikle zatî bilişim ve teknolojik aparey inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce ister ilaç, ister mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, çıktı ilişkin sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz adına gestaltlabilecek en hakikat katkı, inovasyonu genel anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine katkısızlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç kolünün önde gelen ismi olarak öne çıkmaktadır. Bilim Insanı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine mefret miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna analog çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz adına da mefret gelişmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Yatırım Ar-Ge Şirketinin kurucu tutarlığıdır ve aynı zamanda reisıdır. Ülkemizde konum meydan başka fen adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok mefret bir oranda farmasötik daneşelendiren patentinin hak sahibi olması ve kellevurusunu ilk karşılayıcı şahsiyet olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı duhulimler ve bulmuş olduğu molekülleri genel olarak insanlığın taban fakatçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle dokunmabana meydanında çhileışmalarını mütemadi oylumluleterek mütemadi faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile birbir hayli öğün Türkiye Yılın Bilim Insanı ödülüne layık görülmüştür. Yalnızca ülkemizde bileğil diyar haricinde şu demek oluyor ki kürevi anlamda da birbir hayli ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı çareların zıtlığını almıştır. Vasatğı olan Metehan Yeşil ile bile filinta kârlere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çhileışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz kucakin yararlı olmasını düşündüğü çarelarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı kâre yarayacak çareları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabil bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabil kavramlar birbir hayli farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken analog faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye kelleladı.

Ülkemizde hareket gösteren ve bu alanda çhileışmaları kâin Spektral Yatırım Bankası Eş Resi beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ilhak ayar yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik meydanındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yakın zamanda ülkenin doğusunda konum meydan bir altın sahası ile bile kellelatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki bedel bileğkârikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir yatırım aracı olarak kalmasını katkısızlamanın yolunun çakılı ayar veya miktara iye “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Yatırım Bankası Resi bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Kol’a yayımcı esrar ruhsatları ile katkısızlanabileceğine dikkat çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Kol esrar ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak kanuni ast gestaltsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı katkısızlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilişkin bile olgun veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni hisse modülü(staking) projemize sürekliî teminat olarak kârtiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit pres müsaadeını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 sayılı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon ekü mesabesinde bir yol teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Ifade No.ab ve 18.06.2020 yayın tarihi ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası sürdürmek üzere dü sınai hammadde esrar sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen makaslamaklı açıklamada gözlerine konum maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sağlıklı Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye mefret ilhak ayar sağlama potansiyeline iye olduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve ün yalıtımı vacip olan alanlarda kullanılacak olan gereç olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Havaını gerçekleştirdiğimiz pomza esrar sahasının ise saf gereç gestaltsındaki tırı vırıluklar sayesinde mürtefi derecede ısı ve ün yalıtımı özelliklerine iye. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan mürtefi oranlarda yalıtım katkısızlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik bildirme planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili esrar sahalarının tutarlı vadede CRIRSCO kriterlerine muvafık rezerv sabitleme raporları düzenlenerek çecik bildirmeı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada konum meydan inceliklara nazaran başkaca, TBY Holding güzeşte ay İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar nezdinde Alman Sıhhat Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir