Güneş Burcu Neden Önemlidir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve vesair sema cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyici bir sema fen dalıdır. Bu fen dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanların evetşamlarına semt veren bir fasılaç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çkırmızıışmalarında, çeşitli sema cisimlerinin insanların nefis özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar genellikle Burç Yorumları adı altında dokumalır.

  • Astrologlar, veladet tarihleri, veladet saatleri ve veladet yerleri üzere ferdî bilgileri kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında sahih adımları atmaları bağırsakin tavsiyelerde bulunur ve gaye gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini oyun eden ritüel burçları ve veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak mahal kırmızıır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Tevellüt hariktalrında farklı alanları oyun eden evlerdir.
Ayın Burçları Ayın sene içre hangi burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan çecik şeklinde bir sema haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanların hayatlarına semt veren bir disiplindir. Bugün bile insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine mehabetli nazarıitibar göstermektedirler. Bununla müşterek astrolojinin uygulanması ve tasarrufı konusunda belli başlı görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri namına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, genellikle veladet haritası yorumlamak, nefis analizi yetiştirmek, aşk ve ilgi astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, sıhhat astrolojisi üzere konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin balkonındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne kadar başarılı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Tevellüt haritası yorumlamak, astrologların en ana görevlerinden biridir. Kişinin veladet tarihine, saatine ve namına için hazırlanan veladet haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları değerlendirme ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin kesinlikle bir encam tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan üzere başarılı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı bulunduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji için elan lüks marifet sahibi geçmek istiyorsanız, birmebzul terimle karşıtlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin bağırsakin Astroloji Terminolojisi’ni keşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve veladet haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi bağırsakin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan kuzey grupları olarak görülür. Burçlar, bir veladet tarihine için belirlenir ve birmebzul kişiye için nefis ve gelecekteki olaylar için marifet verebilir.

  2. Kükremek ıtır: Genellikle 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlamış olur bağırsakin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöharbi ve özgüvenli nefis özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay ıtır: Tevellüt haritasında Ay’ın evetğu burçtur. Ay ıtır, bir kişinin romanesk yönden kesinlikle hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı üzere evetşama şekline kalıntı fiyat.

Burç yorumlaması için çok lüks marifet sahibi geçmek bağırsakin, astroloji terminolojisine aşina geçmek önemlidir.

Had Manaı
Tevellüt haritası Bir kişinin veladet çabucak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Tevellüt çabucak yükselen burçtur. Kişinin kendini rapor ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi için marifet verir.
Natal harita Tevellüt hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin balkonındaki olaylar ve nefis özellikleri ile alakadar ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde akım ederken bir gayrı gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin balkonındaki etkilere kalıntı edebilir.
Retrolar Bir gezegenin semtünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değemekimlere kalıntı edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak azıcık çaba gerektirse de, sahih bir şekilde kullanıldığında, nefis analizi, encam tahmini ve elan sağlam çok laf için marifet ita konusunda nispeten değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir