Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, şiddetli lisans eğitimini Itibar özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Organizasyon meydanında İstanbul Vazıh Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim sektöründe bellik yapıu, yönetimi, izlemsel bellik planlaması ve Türkiye’de ilk sefer önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise bünyelanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze kadar eğitim sektöründe ev olarak birsonsuz markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En koca ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kellelayarak dünya geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, sanat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası deli dolu çkırmızıışmalar yürüten KALKO, birsonsuz futbol, sepet topu abdübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde arsa aldığı Koskocamançekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların üstı düzen Türkiye’nin en koca özel mektep ve kurs derneği olan TÖDER’de 6 senedir dümen kurulunda arsa almaktadır.

KALKO, eğitim meydanında yaptığı başarılı methalimlerden dolayı birsonsuz düğün, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Yetişek Duhulimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu toplumsal yardımlaşma vakfında eğitim meydanında projeler yürütmektedir. Her yıl birsonsuz öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve ilkokul ile baş başa öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Yetişek Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir